Strona Główna Centrum Patronujemy GODNOŚĆ hasłem tegorocznych Dni Jana Pawła II
GODNOŚĆ hasłem tegorocznych Dni Jana Pawła II PDF Drukuj Email

Jan Paweł II bronił godności każdego człowieka. Nikt nie mógł się czuć wyłączony z pasterskiej troski Ojca Świętego, jednocześnie każdy wymiar człowieczeństwa znajdował swoje miejsce w papieskiej trosce i nauczaniu.

W Krakowie, w dniach 7-9 listopada 2011 r. odbyła się VI edycja Dni Jana Pawła II, których hasłem przewodnim była „Godność". Po raz kolejny patronowaliśmy i wspieraliśmy przedsięwzięcie, które służy upamiętnieniu osoby polskiego Papieża i popularyzacji Jego dziedzictwa wśród społeczności akademickiej Krakowa i Małopolski.

W organizacji VI edycji „Dni Jana Pawła II”, oprócz szkół wyższych Krakowa, Małopolski i Podkarpacia brały udział także instytucje popularyzujące dziedzictwo Błogosławionego Papieża - Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek, 8 listopada br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej odbyło się sympozjum pt. "Znaczenie beatyfikacji Jana Pawła II". Organizatorem spotkania był Instytut Dialogu Międzykulturowego oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Szczegółowy program TUTAJ

Na zakończenie obchodów, w środę 9 listopada, o godz. 17.00 w Sanktuarium bł. Jana Pawła II została odprawiona uroczysta Msza św., po której nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego i fotograficznego.

Więcej informacji o przedsięwzięciu oraz szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej: www.jp2.krakow.pl

(ah)

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER