Strona Główna Centrum Patronujemy I Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar Beskidu Wyspowego już 18 czerwca
I Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar Beskidu Wyspowego już 18 czerwca PDF Drukuj Email

Młody Wojtyła sport miał w genach. Był bramkarzem podwórkowej ekipy z ul. Kościelnej. Stał na bramce w gimnazjum, udzielał się w pokazach gimnastycznych startował w biegach. Jeszcze jako wikary, a następnie jako biskup krakowski, był blisko związany z Beskidem Wyspowym i Gorcami. To właśnie o tych górach powiedział 8 czerwca 1979 r. pamiętne słowa: "Pilnujcie mi tych szlaków".

Wiele szkół w regionie nosi imię Jana Pawła II. Każdego roku odbywa się tutaj Rajd Górski "Szlakiem Papieskim". 18 czerwca br., na boisku "Orlik" znajdującym się na terenie Gminy Tymbark, po raz pierwszy zostaną rozegrane Mistrzostwa Służby Liturgicznej Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar Beskidu Wyspowego.


W turnieju mogą wziąć udział ministranci z blisko 100 parafii diecezji tarnowskiej i krakowskiej położonych w Paśmie Beskidu Wyspowego [tutaj] Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rozgrywek: Regulamin I Mistrzostw LSO Zgłoszenia były przyjmowane w dniach 1 maja do  1 czerwca.

 

 

Głównym Organizatorem zawodów jest ks. Andrzej Remut – wikariusz Parafii Tymbark. Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Szczegółowe informacje na temat turnieju są dostępne tutaj

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER