Strona Główna Centrum Patronujemy Deus Meus i Mieczysław Szcześniak w Krakowie!
Deus Meus i Mieczysław Szcześniak w Krakowie! PDF Drukuj Email

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne i duchowe. Niezwykłe miejsce, czas, okoliczność... 8 czerwca o godzinie 20.00, w 31. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (spotkanie z młodzieżą na Skałce), w ogrodach klasztornych Ojców Paulinów na Skałce, odbył się koncert Deus Meus i Mietka Szcześniaka.

„Szukałem Was…"

Mało jest miejsc w Krakowie, w Polsce nawet, które by tak mocno zespoliły się z historią narodu i obrosły rozlicznymi legendami, jak Skałka. Wzgórze nad Wisłą, z górującym nad otoczeniem kościołem św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa było świadkiem wielu chwil wzniosłych i tragicznych, dla Polaków wiele znaczących. Pielgrzymowali tu królowie, kanclerze Królestwa Polskiego, hetmani, książęta.

31 lat temu pielgrzymował tu także nasz wielki Rodak z Rzymu. W czasie obchodów jubileuszu 900-lecia śmierci św. Stanisława przybył na Skałkę sam papież  - Jan Paweł II. Wówczas - 8 czerwca 1979 r. odbyło się Na Skałce historyczne już spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z przedstawicielami świata kultury, nauki i sztuki oraz z młodzieżą.

Nie tylko miejsce i czas były niezwykłe...

Na scenie wystąpili:

Deus Meus - zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków – chrześcijan. Owocem tego spotkania było nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995) i zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już ponad 15 lat!  DEUS MEUS wydał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Słońce nagle zgasło”. Kolejne lata przyniosły nowe płyty „z przesłaniem”: "Jezus zwyciężył" (1997), "Mój Jezus" (1997), "Chwała Barankowi" (1998), „Jahwe” (2002), „Trasa” (2006) oraz „Otwórz się niebo” (2009) (płyta z pieśniami adwentowymi). Zespół w ciągu tych 15 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju, w tym między innymi podczas Międzynarodowego Festiwalu Song of Songs w Toruniu (1998 – 2000 i 2005), uczestniczył w  Koncercie Papieskim w Teatrze Wielkim w Warszawie (2002 i 2003)

Mieczysław Szcześniak jest związany z chórem Deus Meus od lat. Wydał łącznie 6 płyt z grupą New Life M. oraz „Deusami”. W zgodnej opinii zarówno publiczności, jak i „fachowców od śpiewania”, a więc krytyków i artystów - jest najlepszym wokalistą w naszym kraju. W trakcie 25-ciu lat swojej pracy artystycznej swoim pięknym głosem niezmiennie promuje Dobro… 

Marcin Pospieszalski – kierownik muzyczny tego wyjątkowego koncertu – uznany  basista, kompozytor, aranżer i producent największych polskich gwiazd estrady. 

„Szukałem Was… a to Wy przyszliście do mnie…”

Fot.: Marcin Kurek

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER