Strona Główna Centrum Patronujemy Konferencja naukowa „Dziedzictwo Jana Pawła II w Bibliotekach i Archiwach Krajowych i Zagranicznych” pod patronatem Centrum
Konferencja naukowa „Dziedzictwo Jana Pawła II w Bibliotekach i Archiwach Krajowych i Zagranicznych” pod patronatem Centrum PDF Drukuj Email

4 listopada 2014 r. w godz. 9:00-17:30 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (ul. Bobrzyńskiego 10, Aula na parterze) odbędzie się konferencja pn. „Dziedzictwo Jana Pawła II w Bibliotekach i Archiwach Krajowych i Zagranicznych”. Wydarzenie to wpisuje się w program obchodów IX Dni Jana Pawła II.

 

PROGRAM

Dziedzictwo Jana Pawła II w bibliotekach i archiwach krajowych i zagranicznych


Celem konferencji jest czczenie osoby Jana Pawła II w roku Jego kanonizacji oraz ukazanie i popularyzacja Jego spuścizny duchowej, intelektualnej i materialnej, obecnej w bibliotekach i archiwach krajowych i zagranicznych, jako dziedzictwa stanowiącego wartość zadaną oraz źródło badań dla środowisk naukowych.

Konferencji towarzyszy wystawa prezentująca dedykacje dla św. Jana Pawła II ze zbiorów Biblioteki UPJPII.


Do udziału w konferencji zaproszone są biblioteki, archiwa i instytucje związane ze św. Janem Pawłem II, posiadające w swych zbiorach cenne lub rzadkie pozycje dotyczące osoby i pontyfikatu Papieża Polaka, opracowania Jego dzieł, tworzone bibliografie, pamiątki i inne materiały związane z osobą Świętego.

Wśród zaproszonych gości są: JE. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JE. Ks. Kard. Stanisław Ryłko, ks. infułat dr Michał Jagosz (Członek Komisji Historycznej dla procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II), ks. dr Andrzej Dobrzyński (Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu, Rzym), prof. dr hab. Zdzisław Jan Ryn (polski dyplomata, profesor nauk medycznych Collegium Medicum UJ, publicysta, były ambasador RP w Chile i Argentynie, alpinista, podróżnik), dr hab. Maria Kocójowa (prof. UJ, kierownik Zakładu Metodologii Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej INiB UJ w latach 1999-2005), dr hab. Jan Bednarczyk (dyrektor Biblioteki UPJPII w latach 1989-2012) oraz profesorowie UPJPII.


Wstęp dla wszystkich uczestników konferencji oraz osób zainteresowanych jest bezpłatny.

W dniu konferencji w godz. 8:00-9:00 oraz w przerwach pomiędzy sesjami istnieje możliwość zwiedzenia biblioteki.

 

Organizatorzy:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
Komitet Organizacyjny Dni Jana Pawła II w Krakowie

Patronat honorowy:

JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski
JE Ks. Kardynał Stanisław Ryłko
JM Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, Rektor UPJPII
Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 


 

Kontakt z Organizatorami:

tel.: +48 12 421 84 40 w. 314 ; kom.: + 48 606 295 871

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dojazd do biblioteki

 

Szczegółowe informacje zostały udostępnione na stronie konferencji

www.konferencja.upjp2.edu.pl

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER