Strona Główna Centrum Patronujemy „Wędrówki chłopca z Wadowic. Dookoła świata z Janem Pawłem II” - nowa książka pod patronatem Centrum już wkrótce w sprzedaży
„Wędrówki chłopca z Wadowic. Dookoła świata z Janem Pawłem II” - nowa książka pod patronatem Centrum już wkrótce w sprzedaży PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Centrum Jana Pawła II objęło patronatem nową książkę pt. "Wędrówki chłopca z Wadowic. Dookoła świata z Janem Pawłem II", która ukaże się już w marcu br. nakładem wydawnictwa "Zielona Sowa". Album jest pasjonującą historią podróży, pielgrzymek, wędrówek i spotkań Karola Wojtyły - Jana Pawła II napisaną z myślą o młodych czytelnikach. To obowiązkowa pozycja dla dzieci, które chciałyby poznać osobę i życie polskiego Papieża.

Trzecia część książki biograficznej „Chłopiec z Wadowic” i „Jak być dobrym człowiekiem” przedstawia fakty z życia Papieża Polaka opisane przystępnym językiem, bogate w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki.  Dzieci poznają najważniejsze podróże, pielgrzymki, wędrówki oraz spotkania w czasie pontyfikatu i przed nim. Książka jest swoistym przewodnikiem przybliżającym dzieciom miejsca święte Kościoła opisane z perspektywy wizyt Jana Pawła II (np. Jerozolima, Betlejem, Lourdes) oraz ważne spotkania (np. pierwsza pielgrzymka do Polski w 1978 r., spotkanie z Dalajl Lmą oraz z zwierzchnikami innych religii i kościołów, a także z Matką Teresą z Kalkuty).

Całość została wzbogacona ilustracjami Ewy Marii Dudelewicz, fotografiami archiwalnymi oraz zdjęciami  reporterskimi.
Każdy rozdział zawiera część duszpasterską opracowaną przez ks. dr Roberta Nęcka, rzecznika Archidiecezji Krakowskiej i wykładowcę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Honorowy patronat nad książką objął Stanisław Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski.

(ah)


 

POLECAMY


"Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci"
(2011)


"Jak być dobrym człowiekiem ? "
(2012)


"Wędrówki chłopca z Wadowic. Dookoła świata z Janem Pawłem II"


Planowany termin wydania:  I połowa marca 2013 r.


 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER