Strona Główna Centrum Patronujemy Patronujemy XI edycji konkursu "Przedszkolaków kolędowanie"
Patronujemy XI edycji konkursu "Przedszkolaków kolędowanie" PDF Drukuj Email

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” od początku swojej działalności wspiera cenne inicjatywy regionalne i ogólnopolskie o charakterze kulturalnym i społecznym.
Po raz kolejny patronujemy konkursowi "Przedszkolaków kolędowanie", który organizuje Samorządowe Przedszkole nr 10 im. Jana Pawła II w Krakowie.

Idea, która przyświeca temu przedsięwzięciu wyraźnie koreluje z nauczaniem papieskim. Błogosławiony Jan Paweł II niejednokrotnie podkreślał jak ważne dla młodego człowieka jest poznanie dziedzictwa religijnego, historycznego, społeczno-kulturowego narodu, odnalezienie tych wartości w historii minionych pokoleń: "abyśmy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy" (Jan Paweł II, Kraków - 1979).

Organizatorzy pragną w ten sposób krzewić i kultywować tradycje zakorzenione w polskiej kulturze i obyczajach. Jedną z nich jest zwyczaj wspólnego kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkole dba od wielu lat o szerzenie tej pięknej tradycji poprzez organizowany dorocznie konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród krakowskich przedszkoli.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3 do 6 lat. Przedszkole może być reprezentowane przez dwóch solistów lub jeden zespół (maź. do 6 dzieci).

 

REGULAMIN KONKURSU


Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 11 stycznia.

Formularze do pobrania na stronie: http://www.przedszkole10.krakow.pl/


Przesłuchania odbędą się w sobotę, 2 lutego w siedzibie Przedszkola.


Kontakt:

Samorządowe Przedszkole nr 10 im. Jana Pawła II

ul. Strąkowa 7, 30-410 Kraków
tel/fax: 12 269 31 43

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER