Strona Główna Centrum Patronujemy Patronujemy konkursowi wiedzy o bł. Janie Pawle II
Patronujemy konkursowi wiedzy o bł. Janie Pawle II PDF Drukuj Email


Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” od początku swojej działalności wspiera cenne inicjatywy regionalne i ogólnopolskie charakterze kulturalnym i społecznym.
W październiku br. objęliśmy patronatem konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Złotnikach.

Organizatorzy konkursu wyznaczyli temu przedsięwzięciu bardzo ważny cel -  zachęcenie młodego pokolenia do pogłębiania swojej wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności Wielkiego Papieża. Z tej zachęty korzystają uczniowie wszystkich klas gimnazjum. W podobnej formie konkurs zostanie przeprowadzony wśród uczniów Szkoły Podstawowej należącej do Zespołu Placówek Oświatowych w Złotnikach.

Na podstawie wyników testów wiedzy o bł. Janie Pawle II, w drodze eliminacji przeprowadzonych na poziomie gimnazjalnym wyłoniono finałową dwunastkę ze 144 uczniów gimnazjum.

Finał konkursu odbył się w dniu 7 listopada 2012 r. Jego formuła zbliżona do teleturnieju "1 z 10" emitowanego w TVP2 wzbudziła duże zainteresowanie. Finaliści odpowiadali na zadawane pytania przed zebranymi uczniami, nauczycielami i zaproszonymi rodzicami.
Blok katechez poświęconych bł. Janowi Pawłowi II z fragmentami filmów, przemówień i prezentacjami przybliżył gimnazjalistom osobę Papieża.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER