Strona Główna Centrum Patronujemy Debata o wolności religijnej zakończyła cykl seminariów na temat wolności religijnej
Debata o wolności religijnej zakończyła cykl seminariów na temat wolności religijnej PDF Drukuj Email


5 czerwca, w auli św. Tomasza w klasztorze oo. Dominikanów odbyła się otwarta debata pomiędzy ks. Karolem Stehlinem FSSPX a dr Pawłem Milcarkiem zorganizowana na zakończenie cyklu spotkań poświęconych wolności religijnej.

Seminarium miało formę sześciu spotkań organizowanych w terminach 7, 15, 22, 29 maja o godz. 18:30 w siedzibie Instytutu "Tertio Millennio" (Kraków, ul. Dominikańska 3/13).

Wśród zaproszonych Gości byli m in. o. dr Robert Plich OP, dr hab. Marcin Karas, dr Paweł Milcarek, ks. Karol Stehlin.

7 maja, w siedzibie Instytutu "Tertio Millennio" w Krakowie odbyło się po raz pierwszy seminarium o wolności religijnej. Gościem spotkania był bioetyk o. dr Robert Plich.

Podczas kolejnego seminarium dr hab. Marcin Karas - historyk idei, wykładowca Instytutu Filozofii UJ - przeprowadził nas przez fascynujące i burzliwe dzieje doktryny o wolności religijnej.

22 maja odbyło się trzecie z cyklu seminariów, w którym uczestniczył dr Paweł Milcarek, filozof i publicysta, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas".

Gościem specjalnym ostatniego spotkania był ks. Karol Stehlin, przełożony Bractwa lefebrystów w Polsce.


Wszelkie pytania związane z tym wydarzeniem można kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Więcej:

Seminarium i debata na temat wolności religijnej - wprowadzenie

Seminarium na temat wolności religijnej: spotkanie z dr Pawlem Milcarkiem


Seminarium na temat wolności religijnej: spotkanie z ks. Karolem Stehlinem

7 maja, w siedzibie Instytutu "Tertio Millennio" w Krakowie odbyło się po raz pierwszy seminarium o wolności religijnej. Gościem spotkania był bioetyk o. dr Robert Plich. Podczas kolejnego seminarium w dniu 15 maja dr hab. Marcin Karas - historyk idei, wykładowca Instytutu Filozofii UJ - przeprowadził nas przez fascynujące i burzliwe dzieje doktryny o wolności religijnej. W dniu dzisiejszym, 22 maja miało miejsce trzecie z cyklu seminariów,  w którym uczestniczył dr Paweł Milcarek, filozof i publicysta, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas".
Kolejne spotkanie już 29 maja ! Gościem specjalnym będzie ks. Karol Stehlin, przełożony Bractwa lefebrystów w Polsce.


Seminarium ma formę sześciu spotkań organizowanych w terminach 7, 15, 22, 29 maja o godz. 18:30 w siedzibie Instytutu "Tertio Millennio" (Kraków, ul. Dominikańska 3/13).


Seminarium zakończy się otwartą debatą między ks. Karolem Stehlinem FSSPX a dr. Pawłem Milcarkiem. Będzie miała ona miejsce 5 czerwca o godz. 18:30 w auli św. Tomasza w klasztorze OO. Dominikanów.

Zgłoszenia na seminarium były przyjmowane do 4 maja br. pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Na ten adres prosimy kierować wszelkie pytania związane z wydarzeniem.


Patronat honorowy:
Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  w Krakowie

Patronat medialny: franciszkanska3.pl, Pressje, Christianitas, Rebelya.pl, Deon
 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER